Michał Skup - konsultant SEOz Wrocławia i Lubina

Michał Skup

Doradca marketingowy & Marketing Manager

Pomogę Ci dotrzeć do klientów, stworzę skuteczną strategię rynkową oraz pokażę jak możesz lepiej i taniej zbudować dział marketingu.

Mam na imię Michał Skup i pomagam firmom tworzyć strategię marketingową, strategię komunikacji dla stron i sklepów internetowych, produktów SaaS oraz wspieram działy marketingu oraz managerów szkoleniami przystosowanymi do ich indywidualnych potrzeb w oparciu o istniejący zestaw kompetencji.

Na przestrzeni ostatnich lat pracowałem z firmami z branży medycznej, prawnej, usługowej, ecommerce, firmami szkoleniowymi oraz SaaS a także z magazynami online zwiększając ich zasięg do poziomu międzynarodowego lub pozycjonując firmy na liderów w swojej branży.

Mam doświadczenie w:

  • Przygotowywaniu audytów oraz strategii dla firm z wielu różnych branż.
  • Obsłudze narzędzi – Google Analytics, Google Tag Manager, Google Optimize, Ahrefs, SEO Screaming Frog, Semrush, Deep Crawl i innych
  • Prowadzeniu badań UX za pomocą większości metodologii. W tym tworzeniu map empatii, prowadzeniu wywiadów z użytkownikami czy warsztatów kreatywnych dla działów projektowych oraz IT
  • Audytach UX oraz SEO dla stron i sklepów internetowych oraz aplikacji webowych
  • Prowadzeniu eksperymentów A/B oraz testów wielowariantowych
  • Optymalizowaniu lejków zakupowych oraz zwiększanie konwersji
  • Projektowaniu interfejsów użytkownika dla specjalistycznych narzędzi technicznych
  • Testach manualnych aplikacji
  • Przygotowywaniu prezentacji sprzedażowych
  • Organizacji i zarządzaniu eventami

Ze względu na charakter firm z jakimi pracowałem posiadam również wiedzę techniczną na temat działania systemów informatycznych, działania baz danych oraz platform SaaS i eCommerce. Posiadam również doświadczenie w programowaniu.

Doświadczenie zawodowe

Przez ostatnie lata pracowałem jako community manager lub manager ds. marketingu między innymi dla poniższych marek:

PC-Format

Od 2009 roku pomagam jednemu z największych magazynów komputerowych w Polsce budować pozytywne relacje z czytelnikami. Budowałem relacje z użytkownikami forum świadcząc pomoc techniczną i merytoryczną z zakresu IT, prowadziłem konkursy dla czytelników oraz rozwiązywałem spory budując aktywną społeczność wokół marki. Przez 3 lata z rzędu czytelnicy docenili moją wiedzę, doświadczenie oraz zaangażowanie wybierając mnie najlepszym prowadzącym dla działów związanych z internetem i marketingiem.

CebITgroup (Obecnie HitITgroup)

CebITgroup jest właścicielem znanego wśród firm w całej Polsce sklepu Fajnykomputer.pl. Rozpoczynając współpracę w 2016 roku moim celem było umocnienie marki oraz zwiększenie skuteczności sklepu internetowego. W ciągu trzech lat naszej współpracy sklep stał się liderem w branży komputerowego sprzętu poleasingowego stając się jednym z największych ( a w kategoriach np. laptopów – największym) w kraju dostawców tego typu sprzętu do firm i instytucji samorządowych. Firma brała udział z powodzeniem w prestiżowych targach na terenie całego kraju, sponsorowała mistrzostwa kraju w piłce plażowej kobiet oraz prowadziła unikalny turniej E-Plaża Open w pięciu miastach, o którym pisał min. przegląd sportowy.

Wiperapp

Wiperapp jest sieciową aplikacją umożliwiającą nieodwracalne kasowanie danych z wielu nośników jednocześnie. Zgodne ze standardem NIST oraz innymi standardami nieodwracalnego usuwania danych. Od końca 2016 roku do maja 2018 roku między innymi współtworzyłem strategię marketingową produktu, prowadziłem badania rynkowe oraz przygotowywałem prezentacje sprzedażowe dla pierwszych klientów. W 2019 roku produkt przystąpił do programu InCredibles Sebastiana Kulczyka.

BOWWE

BOWWE to zaawansowany kreator stron WWW pozwalający użytkownikom na łatwe stworzenie wymarzonej strony internetowej. Rozwiązanie jest prezentowane z powodzeniem na międzynarodowych targach takich jak CES 2019, Techcrunch Disrupt, SLUSH czy GITEX. W projekcie odpowiadam między innymi za analizę danych, opracowywanie strategii oraz prowadzenie działań związanych z optymalizacją konwersji (Testy A/B etc.)

Na codzień mieszkam w Lubinie (województwo Dolnośląskie) i współpracuję z firmami, które chcą stworzyć innowacyjne produkty lub poszukują doradztwa marketingowego.